Аналіз  регуляторного впливу проекту рішення Линовицької селищної ради «Про затвердження тарифів на послуги з холодного водопостачання, що надаються ТОВ «Житлобуд-сервіс»

Проблема, яку передбачається розв`язати шляхом державного регулювання:

Невідповідність діючих тарифів фактичним витратам для вироблення послуг з холодного водопостачання. Це, в свою чергу, негативно відобразилося на діяльності підприємства, стані систем централізованого водопостачання, якості надання послуг споживачам.

Причини виникнення проблеми:

• Внесено зміни до обсягів окремих витрат, з причин, які не залежать від підприємства, зокрема збільшення мінімальної заробітної плати, підвищення цін і тарифів на паливно - енергетичні та інші матеріальні ресурси.

Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Держава

Громадяни

Суб’єкти господарювання

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

Цілі державного регулювання, безпосередньо пов`язані з розв`язанням проблеми:

• Прийняття даного рішення має на меті привести тарифи на послуги у відповідність, що забезпечить стабільність надання послуги холодного водопостачання;  якість послуг утримання у належному стані засобів виробництва; беззбиткову діяльність підприємства.

Визначення альтернативних способів:

Вид альтернативи

Інструменти регулювання, що застосовуються або пропонується застосувати

Альтернатива 1 (існуюча ситуація)

Дотації

Альтернатива 3

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання:

Альтернатива 1

Рейтинг результативності:

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1

Громадяни:

Сталість тарифів на водопостачання.

Відсутні.

Сумарні витрати, грн:

Прийняття рішення Линовицької селищної ради "Про затвердження тарифів з холодного водопостачання".

Громадяни:

- отримання послуг холодного водопостачання на належному рівні. - сталі тарифи на холодне водопостачання

Держава:

Витрати з бюджету на покриття різниці від неповного відшкодування економічно обґрунтованих витрат

Сумарні витрати, грн:

Неприйняття запропонованого регуляторного акту (залишення існуючої ситуації без змін)

Відсутнє

Запропоновані механізми регуляторного акту, за допомогою яких можна розв’язати проблему:

• здійснити такі організаційні заходи як забезпечити інформування громадськості про вимоги регуляторного акту шляхом оприлюднення його в засобах масової інформації, мережі Інтернет та проведення територіальними органами місцевого самоврядування інформаційно-роз'яснювальної роботи.

Заходи, які мають здійснити органи влади для впровадження цього регуляторного акту:

• Розробка проекту регуляторного акт та аналізу регуляторного впливу до нього.

• Оприлюднення АРВ та отримання зауважень та пропозицій.

• Підготовка експертного висновку постійної відповідальної комісії щодо відповідності проекту рішення вимогам статей 4, 8 Закону України "Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності"

• Отримання пропозицій щодо удосконалення проекту рішення від Державної регуляторної служби України.

• Прийняття рішення на пленарному засіданні сесії селищної ради.

• Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого рішення.

• Інші процедури.

Запропонований термін дії акту:

один рік

Обґрунтування запропонованого терміну дії акту:

- Динаміка цін на енергоресурси;

- Зростання заробітної плати;

- Інші причини.

Визначення показників результативності дії регуляторного акту:

Назва показника

Одиниця виміру

Зараз

6 місяців

1 рік

3 роки

1

Розмір надходжень до державного бюджету, пов`язаних з дією акту

0

2

Розмір надходжень до місцевих бюджетів, пов`язаних з дією акту

3

Розмір надходжень до цільового фонду, пов`язаних з дією акту

0

4

Кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акту

од.

5

Розмір коштів, що витрачатимуться суб`єктами господарювання та/або фізичними особами, пов`язаними з виконанням вимог акту

79560

159120

477360

6

Час, що витрачатиметься суб`єктами господарювання та/або фізичними особами, пов`язаними з виконанням вимог акту

год.

7

Рівень поінформованості суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту

100

8

Ціна послуги

грн

15.6

Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акту

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися виконавчим комітетом Линовицької селищної ради.

Метод проведення відстеження результативності:

Статистичний.

Вид даних, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності:

Статистичні.

Базове  відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися до дня набрання  чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження результативності буде здійснюватися через рік здійснюватися через рік з дня набрання  чинності цим регуляторним актом (липень-серпень 2022 року).

Періодичне відстеження здійснюватиметься один раз на три роки починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження.

Проведення відстеження результативності буде здійснюватися за допомогою статистичного методу.

Селищний голова                                                                  В.І.Нестерко