Линовицька громада
Чернігівська область, Прилуцький район

Контроль цін

В умовах воєнного часу дуже важливо не лише організувати оборону населеного пункту, а й подбати про те, щоб мешканці громади були забезпечені всім необхідним у разі погіршення ситуації.

Виконавчим комітетом Линовицької селищної ради з метою забезпечення потреб населення Линовицької територіальної громади у продуктах першої необхідності у співпраці з суб’єктами господарювання утворено Комісію контролю за цінами на території Линовицької громади.

На виконання Розпорядження голови Чернігівської обласної військової адміністрації № 102 від 09 березня 2022 року « Про контроль за цінами»  на період воєнного стану встановлюється контроль цін на такі товари :

• Борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця ( тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля;
  • Етанол ( розчин 96%), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, антибактеріальні засоби вітчизняні, бензин ( марки А-92, А-95), дизельне пальне, газ скраплений для автомобілів.

Членами Комісії кілька разів на тиждень буде здійснюватися систематичний моніторинг цін на основні продукти харчування у всіх торгівельних точках на території громади.

Фахівцями Прилуцького управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській  області спільно зі спеціалістами виконавчого комітету Линовицької селищної ради буде  організовано оперативне реагування на скарги мешканців громади щодо підвищення цін на товари першої необхідності. За результатами розгляду скарг надаватимуться  роз’яснення власникам магазинів щодо недопущення підняття цін, у разі їх неправомірного підвищення відбуватиметься зниження цін.

З метою своєчасного реагування на неправомірне підняття цін на товари просимо повідомляти про зафіксовані випадки виконавчий комітет Линовицької селищної ради, або депутатів свого округу.

Нагадуємо, що в умовах воєнного стану неправомірне підняття цін на товари першої необхідності прирівнюється до МАРОДЕРСТВА і будуть прийматися жорсткі міри ( закриття торгівельної точки та конфіскація товару на потреби ЗСУ).